Tomasz Zembrowski

MIEJSCE URODZENIA: Poznań, 09/12/1981
PRZESZEDŁ NA ZAWODOSTWO: 2009
KWALIFIKACJE: Qualified Golf Instructor
WYKSZTAŁCENIE: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznych
NAJLEPSZA RUNDA JAKO PRO: 79, Amber Baltic Golf Club - Pro-Am
OSIĄGNIĘCIA W GOLFIE: swoją przygodę z golfem rozpoczął w 1996 roku. Dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i samodyscyplinie był jednym z najlepszych juniorów w kraju pod koniec lat 90-tych. W tym okresie reprezentował Polskę na międzynarodowych zawodach jako członek kadry narodowej. W 2008 roku podjął decyzję o porzuceniu golfa amatorskiego i rok później złożył aplikację do PGA Polska, gdzie został uhonorowany tytułem PGA Polska Ping Trainee of the Year. W sezonie 2011 wybrano go również członkiem zarządu PGA Polska, gdzie pełni funkcję rzecznika prasowego.
- Reprezentowanie Polski w europejskich turniejach jako członek kadry narodowej w latach 1998-1999
- Mistrz Klubu Amber Baltic Golf Club w kategorii juniorów 1999 (z wynikiem 72,80)
- Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
TRENERSKA FILOZOFIA: W ciągu piętnastu ekscytujących lat grania w golfa zrozumiałem, że magia tego sportu polega między innymi na tym, że nie dość, że każdy może go uprawiać, to każdy może z niego czerpać przyjemność pełnymi garściami. Wszystko sprowadza się do zaakceptowania i zrozumienia siebie, znalezienia odpowiedniego celu i wytrwałości w dążeniu do niego. Jako trener staram się ów cel znaleźć w możliwie szybki, prosty, zabawny i skuteczny sposób. Nie ma jednej metody, jednego idealnego swingu, są natomiast różni ludzie, różne umiejętności i różne ograniczenia.
ZAINTERESOWANIA: Moi uczniowie żartują, że mogę o golfie opowiadać na więcej sposobów niż kobieta rozpoznaje kolorów. Poza lekcjami realizuje się również jako dziennikarz, współpracując od lat z niemalże wszystkimi golfowymi magazynami golfowymi (Golf&Roll, Golf&Life, Golfmania, Magazyn Golf, Golf Magazyn) oraz stronami internetowymi. Mam też małego bzika na punkcie historii golfa (szczególnie w Polsce przed II Wojną Światową) dlatego kilka lat temu dołączyłem do EAGHC (The European Association of Golf Historians & Collectors). Oczywiście, ponieważ nie tylko golfem człowiek żyje, swój wolny czas trwonię na spinning, filmy i dobre jedzenie.