Polish Golf english version
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
Aktualności Biznes Turnieje Ranking & Awards Partnerzy Media

14 edycja Turnieju Golfowego o Brylant A&A


14 edycja Turnieju Golfowego o Brylant A&A

Złoto, brylanty, Klimt i Małgorzata Ostrowska


To już po raz 14 golfiści z całej Polski zagrają w jednym z najstarszych cyklicznych turniejów golfowych. Turnieju o Brylant A&A.

Dlaczego jest to wydarzenie wyjątkowe i bez precedensu? Z pewnością dlatego, że do wygrania są prawdziwe brylanty i złote pierścionki. Nic dziwnego, skoro organizatorem i patronem tytularnym jest A&A Dom Jubilerski, łódzka firma z wieloletnią tradycją oraz własną pracownią w której powstają dzieła unikatowe.

Od 14 lat „na brylant” przyjeżdżają chętnie golfiści z całej Polski skuszenia atrakcyjnością turnieju, dobrym przygotowaniem pola oraz właśnie atrakcyjnymi nagrodami.

To jedyny taki turniej w którym wygrywają nie tylko najlepsi. Atrakcyjne nagrody przyznawane są niemal w każdej kategorii.

Najprościej rzecz ujmując wygrać może każdy. Nie tylko ten najlepszy, typowany na zwycięzcę, ale i początkujący. W tym roku turniej opuści 15 zwycięzców, w tym również ten, który zajmie 14 miejsce (najtrudniejsze do przewidzenia).

Turniej o Brylant wyróżnia wśród innych również piknikowa oprawa finału. Zaproszonych gości jest prawie 800. Dla nich i dla uczestników turnieju przygotowano wiele atrakcji. W tym roku główną jest koncert Małgorzaty Ostrowskiej. Oprócz koncertu uczestnicy finału Turnieju zobaczą pokaz mody InnaTy, którego organizatorzy postanowili udowodnić, że piękno nie ma rozmiaru i ekscytujący pokaz taneczny (Agencja Artystyczna Show Time).

Prezentację i jazdy próbne modelami hybrydowymi pokaże autoryzowany salon i serwis Lexusa w Łodzi. Honorowym sponsorem turnieju jest od lat Deutche Bank.

Niespodzianką od A&A Domu Jubilerskiego będzie premierowy pokaz biżuterii. Bohaterami wyjątkowej kolekcji A&A Art są fragmenty najsłynniejszych obrazów okresu secesji (Klimt, Modigliani, Mucha) zreprodukowane ręcznie na muszlach i oprawione w pracowni Domu Jubilerskiego. Ta wyjątkowa kolekcja pokazana będzie po raz pierwszy właśnie podczas Turnieju.

Całość poprowadzi niezastąpiony Maciej Orłoś.

Nietypowe jest też pole golfowe Arkadia wymykające się stereotypom.

Do Arkadii nie trzeba jechać 40 minut stojąc w korkach. Arkadia położona jest w samym środku miasta. Od centrum Łodzi to trochę ponad kwadrans. Arkadia zajmuje niewiele więcej miejsca niż park miejski. Na tej powierzchni zgodnie egzystuje dziewięć dołków, driving range (strzelnica do uderzeń dalekich) 15 rzeźb plenerowych, namiot klubowy oraz daniele, owce i pawie.

W ubiegłym roku Arkadia otrzymała prestiżową nagrodę PGA Polish Golf Awards za najlepsze w Polsce 9-dołkowe pole golfowe. Arkadia to naprawdę niezwykłe miejsce. Zaskakująca enklawa zieleni w industrialnej przestrzeni miasta.

Arkadia sprawia wrażenie prostej. Małe pole, 9 dołków, godzinka gry. Doświadczeni golfiści bywają zaskoczeni. Arkadia to wąskie fairwaye (trudność pierwsza), pofałdowane greeny (trudność druga), dużo drzew, dwa dołki na wyspach, siedem mostów, dwie rzeki, 4 stawy, ruchome przeszkody. Arkadia to pole golfowe w pigułce. Na niewielkiej przestrzeni jest wszystko, co powinno zawierać pole golfowe. Bunkry, przeszkody wodne. Nie jest łatwo wygrać z Arkadią.

To wszystko sprawia że Turniej Golfowy o Brylant A&A na trwałe zapisał się w kalendarzu czerwcowych wydarzeń sportowych i towarzyskich. Tu po prostu wypada być. Jak w Ascot.

2 i 3 czerwca
Pole Golfowe Arkadia
ul. Grota Roweckiego 8a
Pabianice k/Łodzi
informacje i rezerwacja: turniej@turniejobrylant.pl
www.turniejobrylant.pl
tel. 721 806 379

TOP