Polish Golf english version
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
Aktualności Biznes Turnieje Ranking & Awards Partnerzy Media

Mark Tysper zwycięzcą prestiżowego turnieju UPC President's Cup 2011


UPC President's Cup 2011

Na polu golfowym First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie już po raz trzynasty odbył się prestiżowy turniej golfowy UPC President's Cup pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Związku Golfa.

Turniej, dzięki swojej wieloletniej tradycji i prestiżowi, zyskał wielu zwolenników i sympatyków. W tegorocznej edycji uczestniczyło niemal 100 golfistów z całej Polski i z zagranicy, głównie przedstawicieli świata biznesu i mediów. Dwudniowy Turniej rozgrywany był wg zasad R&A of Golf Club of St. Andrews, PZG i zasad lokalnych. Walka, choć zaciekła, przebiegła zgodnie z etykietą gry oraz w doskonałych nastrojach, czemu niewątpliwie sprzyjała słoneczna, wymarzona jak na tę porę roku pogoda.

Zwycięzcą turnieju, z wynikiem 136 uderzeń, został Mark Tysper, Prezes Grapetown Polska, który już raz w historii turnieju stanął na podium, zajmując trzecie miejsce. Drugie miejsce zajął Roman Fedorczuk, Prezes ABK Grupa, z różnicą 10 punktów w stosunku do zwycięzcy, natomiast za nim uplasował się Marek Sowa, Członek Zarządu 4fun Media, z wynikiem 151 uderzeń. W każdej grupie handicapowej nagrodzono trzy pierwsze miejsca, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dodatkowo organizatorzy wręczyli nagrody specjalne, ufundowane przez Partnerów Turnieju, za najbliższe i najdłuższe uderzenie na wszystkich dołkach. Dekoracji zwycięzców dokonał Simon Boyd, Prezes UPC Polska, Partnera Tytularnego imprezy. W dekoracji uczestniczyli również Roman fedorczuk, Prezes ABK Grupa oraz Carlos Ortega, przedstawiciel kanałów FOX i National Geographic Channel.

Tego dnia zaproszeni goście oprócz kibicowania golfistom, mieli okazję osobiście poznać zasady tego najbardziej gentlemeńskiego sportu na świecie podczas Akademii Golfa. Z lekcji profesjonalnego instruktora skorzystali nie tylko nowicjusze, którzy wcześniej nie mieli styczności z tym sportem, ale także początkujący gracze, którzy mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem specjalisty. Profesjonalne porady były szczególnie przydatne samoukom. Z pewnością część z gości Akademii połknęła bakcyla i być może już za kilka lat wystartuje w następnych edycjach Turnieju.

Impreza, która od lat skupia wokół siebie osobistości ze świata biznesu, sportu i mediów, zapewnienia pasjonatom golfa rozrywkę na najwyższym poziomie, a początkujących zachęca do zgłębiania tajników tego sportu. Zdrowa rywalizacja, kilkugodzinne rozmowy w doborowym towarzystwie nierzadko przynoszą także nowe kontakty biznesowe.

Turniej organizowany jest cyklicznie w ramach programu „Polish Golf” (www.polishgolf.pl), stworzonego przez agencję komunikacji marketingowej ABK Grupa (www.abkgrupa.pl).

Zdjęcia z turnieju UPC President's Cup znajdują sie w galerii.

TOP