Polish Golf english version
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
Aktualności Biznes Turnieje Ranking & Awards Partnerzy Media

Pilsner Urquell Open Championship

Mariusz Czerkawski, Marcin Zięba oraz Paweł Purwin zwycięzcami Pilsner Urquell Open Championship
Po trzynastu turniejach kwalifikacyjnych oraz pokonując kilkuset innych uczestników zwycięzcami w turnieju finałowym Pilsner Urqell Open Championship zostali Mariusz Czerkawski w grupie HCP I (0 – 10,5) z wynikiem 38 pkt., Marcin Zięba w grupie HCP II (10,6 – 18,5), 41 pkt. oraz Paweł Purwin w grupie HCP III (18,6 – 24,5) - 40 pkt. Tym samym zdobyli pierwszą nagrodę, którą jest wyjazd na turniej The Open Championship w Wielkiej Brytanii.

Rozgrywka była bardzo zacięta i losy ważyły się aż do ostatniego dołka. Zwycięzcy przyznali, że udało im się zagrać "rundę życia" na polu golowym w Rajszewie. Wszystkim uczestnikom oraz biorącym udział w rozgrywkach klubom golfowym dziękujemy za udział, zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pilsner Urquell, oficjalny sponsor The Open Championship jako jedyny postanowił zorganizować takie zawody w Polsce i zaprosić trzech najlepszych polskich golfistów do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Turnieje eliminacyjne Pilsner Urquell OPEN Championship odbywały się od maja br. w kilkunastu klubach golfowych w całej Polsce. 9 zwycięzców z każdego klubu zostało wyłonionych w trzech kategoriach HCP: 0 – 10,5, 11 – 18,5, 19 – 24,5.

Zwycięzcy, jako specjalni goście VIP będą mogli nie tylko oglądać turniej „The Open Championship” z udziałem najlepszych golfistów świata, ale również zagrać w golfa na polu golfowym Royal Liverpool Golf Club w Hoylake. Pola golfowe w Hoylake stanowią prawdziwy sprawdzian umiejętności gry w golfa, a miejsce, w którym się znajdują to kolebka światowego golfa. Goście będą mogli pójść w ślady Tigera Woodsa, który w 2006 roku wygrał tutaj swój trzeci turniej „The Open Championship”. Ten najstarszy i najważniejszy turniej golfowy na świecie powróci tutaj w 2014 roku.

Lista finalistów oraz szczegółowe informacje dotyczące turnieju dostępne są na stronie www.puopen.polishgolf.pl.

Zdjęcia z turnieju finałowego znajdują się w galerii, pozostałe zdjęcia z turniejów kwalifikacyjnych oraz wyniki dostępne są również na naszym profilu na Facebooku.

Sponsor rozgrywek: Pilsner Urquell / Kompania Piwowarska SA
Organizator: ABK Grupa / ABK Sport

TOP