Polish Golf english version
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
Aktualności Biznes Turnieje Ranking & Awards Partnerzy Media

Artur Gromadzki

Artur Gromadzki Most Powerful Poland Właściciel pola golfowego Modry Las Golf Club. Jedyne w Polsce i centralnej Europie pole golfowe projektu światowej klasy projektanta pól golfowych i światowej legendy tej dyscypliny sportu Gary'ego Player'a. Zlokalizowane w Choszcznie k. Szczecina jest idealnie wkomponowane w piękny krajobraz z niezwykle widowiskowymi dołkami i bunkrami, co jest znakiem firmowym Gary'ego Player'a.

Absolwent Politechniki Szczecińskiej, studiował na paryskiej Sorbonie i uzyskał tytuł MBA w szwajcarskiej szkole biznesu IMD w Lozannie.

Artur wyjechał z Polski w 1981 do Francji, a później Szwajcarii. Przez wiele lat pracował w Capital, jednej z największych na świecie firm inwestycyjnych. W latach dziewięćdziesiątych szkolił wiele osób, które dziś są gwiazdami polskiego rynku kapitałowego. On sam jest dzisiaj diamentem w zespole firmy inwestycyjnej Caspar Asset Management. Jest zapalonym golfistą, na stałe mieszka w Szwajcarii.

Profesjonalista w każdym calu. Jako jedyny w Polsce zatrudnił projektanta światowej sławy oraz agencję promocyjna z St. Andrews, która zajmuje się promocją Modrego Lasu pola poza granicami kraju.

Uznaje zasadę, że współpraca z profesjonalnymi firmami, perfekcyjnie znającymi swoją dziedzinę działalności, procentuje zarówno na krótką, jak i na dłuższą metę.

Pasjonat promocji golfa jako jednej z najlepszych dla zdrowia i wypoczynku dyscyplin sportu, która jednocześnie wspomaga rozwój gospodarczy lokalnych rynków.

Modry Las został polem golfowym roku w plebiscycie „polishgolf awards 2009 i 2012”, a Artur Gromadzki „Człowiekiem Roku 2012” w polskim golfie. W 2009 i 2011 roku brytyjski „World Golf” zakwalifikował Modry Las Club Golf do „Top 100” najlepszych europejskich pól golfowych. Natomiast w 2011 roku Modry Las był finalistą amerykańskiego „Golf Inc” za najpiękniejsze nowo otwarte pole na świecie.

Ujmująca osobowość, kultura i profesjonalizm cechuje go i uwidacznia od momentu poznania. Jest cenionym i i cieszącym się dużym respektem człowiekiem w polskim środowisku golfowym.

Wywiad z Arturem Gromadzkim, Prezesem Modrego Lasu Golf Resort [czerwiec 2020]: czytaj >>>

Wywiad "Smaki z Polski" z Arturem Gromadzkim: czytaj >>>

TOP