Polish Golf polska wersja
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
News Business Tournaments Ranking & Awards Partners Media

David Ekberg

David Ekberg
MIEJSCE URODZENIA: Seymour, Australia 20/02/75

PRZESZEDŁ NA ZAWODOSTWO: 2000

KWALIFIKACJE: najwyższe możliwe odznaczenie nadane przez Professional Golf Association w Australii

EDUKACJA: Dyplom Specjalizacji "Business in Professional Golf Management"

NAJLEPSZA RUNDA JAKO PRO: 67 (-5), Sydney proam 2003

OSIĄGNIĘCIA W GOLFIE:
  • W ciągu ostatnich 6 latach Ekberg Golf Academy plasowała się na 1 lub 2 drugim miejscu w pozyskiwaniu i wprowadzaniu nowych graczy (Zielone Karty) do świata golfa w Polsce
  • 2010, 2008, 2006 i 2004 reprezentował Polskę podczas Międzynarodowych Mistrzostw wszystkich krajów Europy
  • 2006 Zwycięzca turnieju "Corporate proam", Mazury Golf Club
  • 2005 zdobył tytuł "Trener Roku" przyznawany przez członków PGA Polska
  • Zwycięzca 8 turniejów "Open Amateur"
NAJLEPSZY MOMENT W KARIERZE TRENERSKIEJ: Kiedy pracował jako Caddy podczas LPGA Tour 2001/02 (Ladies Professional Golf Tour - #1 tour dla zawodowych golfistek). Udzieliłem lekcję uderzeń z bunkra Shani Waugh, która była tak szczęśliwa, że poleciła mnie innym zawodniczkom LPGA. Miałem okazję prowadzić lekcje krótkiej gry najlepszym golfistom na świecie.

TRENERSKA FILOZOFIA: Każdy człowiek jest indywidualny. Tak samo jest ze swing'iem, nie ma osób które uderzają identycznie ze względu na indywidualne właściwości fizyczne, elastyczność ciała i umiejętności sportowe. Pracując z ludźmi staram się wydobyć indywidualną doskonałą strukturę swingu zakodowaną w umyśle. Ludzie grają w golfa z różnych powodów, ja staram się uczyć wszystkich w prosty i przyjemny sposób. Moje lekcje wyglądają inaczej kiedy uczę 7 letnie dziecko i kiedy uczę poważnego naukowca :-) Doświadczanie postępów moich uczniów w różnym wieku daje mi i im wiele satysfakcji, dlatego też ludzie w każdym wieku uwielbiają ten sport.

ZAINTERESOWANIA: Kiedy nie pracuję i nie gram w golfa, spędzam czas z moją córką (Natalia) i narzeczoną (Ewa). Moje hobby to tenis. Stosując terminy golfowe to jestem raczej graczem z zieloną kartą, ale tenis to dla mnie świetna zabawa. Regularnie co rok odwiedzam 'Australian Open' i 'Wimbledon'. Moją pasją jest także Body boarding, uwielbiam łapać fale w oceanie. Miałem szczęście studiować na Uniwersytecie na wybrzeżu Australii Gold Coast gdzie są jedne z najlepszych miejsc surfingowych na świecie. Pikantna kolacja, kupon na zakłady sportowe czy spotkanie z przyjaciółmi także sprawiają mi przyjemność.

TOP