Polish Golf polska wersja
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
News Business Tournaments Ranking & Awards Partners Media

Sandra Okupniak

Sandra Okupniak
MIEJSCE URODZENIA: Poznań, 03/09/1985

PRZESZŁA NA ZAWODOSTWO: 2006

KWALIFIKACJE: Qualified Golf Instructor

WYKSZTAŁCENIE: Akademia im. Leona Koźmińskiego, kierunek: Psychologia w Zarządzaniu

NAJLEPSZA RUNDA JAKO PRO: 79, Toya Golf Club - Pro-Am

OSIĄGNIĘCIA W GOLFIE: Golf w Polsce jest jeszcze bardzo mało popularnym sportem i bardzo zdominowanym przez mężczyzn. Czuję się wyróżniona, że jako jednej z dwóch kobiet w Polsce udało mi się ukończyć szkolenie PGA Polska i bez żadnych przeszkód mogę kontynuować swoją pasję w zawodowym golfie. Moje największe osiągnięcia golfowe to min.:
  • Reprezentowanie Polski na łamach Europy jako członkini kadry narodowej
  • Trzykrotne mistrzostwo polski juniorek
  • Mistrzostwo Polski Kobiet
NAJLEPSZY MOMENT W KARIERZE TRENERSKIEJ: Momentów było bardzo wiele, większość to satysfakcja jaką czerpie z lekcji na której uczeń rozwija skrzydła i zaczyna robić postępy. Wyjątkowym momentem, który na szczęście zdarza się dość często jest obserwowanie jak osoby początkujące na pierwszych lekcjach połykają przysłowiowy haczyk i całkowicie zatracają się w golfie!! Jest to wyjątkowe uczucie kiedy wiem, że osobiście mam wpływ na rozwój Polskiego Golfa :)

TRENERSKA FILOZOFIA: Przywiązuję ogromną wagę do podstaw golfowych (min. grip, postawa czy tempo), stanowią one bazę golfową, bez jej opanowania, nie zaczniemy czerpać z golfa przyjemności. Staram się również przekazywać swoją wiedzę w najprostszy sposób aby uczeń nie miał problemu ze zrozumieniem i wykonaniem treningu samemu. Podczas treningów staram się również wydobyć z ucznia maksimum naturalności, aby nie myślał nad swingiem „technicznie” tylko podchodził do uderzenia intuicyjnie. Dzięki temu łatwiej będzie zwiększyć powtarzalność prawidłowych uderzeń. Przywiązuję również wagę do prawidłowego treningu, tak aby golfiści nie tylko podczas lekcji robili postępy. Trening na driving range nie powinien być zwykłym wybijaniem piłek „przed siebie”, eksperymentowanie z różnymi strzałami i wychodzenie poza standardowe uderzenia, znacznie zwiększa naszą „golfową świadomość”.

ZAINTERESOWANIA: Oprócz golfa który jest moją największą pasją, jestem również artystyczną duszą. Od paru lat projektuję biżuterię pod marką Berries, co daje mi wielką radość i poczucie spełnienia. Staram się również nie zaniedbywać moich przyjaciół z którymi odpoczywam i aktywnie spędzam wolne chwile :)

TOP