Polish Golf english version
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
Aktualności Biznes Turnieje Ranking & Awards Partnerzy Media

PGA - POLISH GOLF AWARDS 2015 WRĘCZONE

Modry Las Golf Club - polem golfowym roku, Adrian Meronk Najlepszym golfistą w dziewiątej edycji plebiscytu PGA - Polish Golf Awards.

Nagrody PGA - Polish Golf Awards są przyznawane corocznie od 2007 roku. Jedyny w Polsce plebiscyt jest podsumowaniem sezonu i zarazem jednym z najważniejszych wydarzeń golfowych w Polsce. Od 2015 roku PGA - Polish Golf Awards istnieje jako niezależny program, mający na celu nagrodzenie osób, instytucji, pól i ośrodków, które wyróżniają się na polskiej scenie golfowej oraz udostępnianie narzędzi marketingowych dla klubów i instytucji w celu promocji golfa w swoim lokalnym środowisku. Nagrodzeni zostają, m.in. zawodnicy, którzy wyróżnili się w turniejach, firmy zaangażowane w promocję tej dyscypliny sportu oraz najbardziej atrakcyjne pola golfowe w naszym kraju. Krótka lista nominowanych (sześć w każdej kategorii) wyłaniana jest spośród wszystkich zgłoszeń w głosowaniu internautów.

Tegoroczna edycja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem: ponad 12 000 głosów oddanych zostało w ostatnich 30 dniach głosowania, a rekord dziennych głosowań to 950. Do Jury plebiscytu zostali zaproszeni znawcy golfa reprezentujący wszystkie środowiska (trenerzy, właściciele pól, gracze, przedstawiciele klubów) i to oni wyłonili ostatecznych zwycięzców.

W 2015 roku nagrodzeni zostali między innymi:
 • Kuba Dymecki - Postęp Roku,
 • Adrian Meronk - Golfista Roku,
 • Martyna Mierzwa - Golfistka Roku,
 • Wacław Leszkiewicz - Trener Roku,
 • Nimrod Tavi - Najbardziej Wpływowa Osoba,
 • World Amateur Golfers Championship - Impreza Golfowa,
 • William Siwek - Innowator Roku,
 • Gradi Golf Club - Domek Klubowy,
 • Klub Golfowy Lisia Polana - Restauracja Roku,
 • Modry Las Golf Club - Pole Golfowe Roku,
 • nc+ - wyróżnienie za promocję golfa.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas "Zakończenia Sezonu Golfowego 2015", które zorganizowane zostało w Mamaison Hotel Le Regina. Jest to znane w środowisku, coroczne wydarzenie, w trakcie którego golf łączy się z biznesem. Podczas spotkania zaproszeni goście mieli okazję spróbować pochodzącego z rejonu Cognac we Francji koniaku Remy Martin. Zwycięzcy otrzymali także przygotowane specjalnie na tę okazję wyróżnienia od BGŻ BNP Paribas, Remy Martin oraz Grupy Copernicus.

Pełna lista zwycięzców poniżej, relacja zdjęciowa oraz więcej informacji o plebiscycie znajduje się na stronie www.pgaawards.pl. Zarówno nominowani jak i zwycięzcy mają prawo do używania wyróżnika "PGA - Best Golf" oraz "PGA Nominacja 2015" przez cały rok kalendarzowy. Kolejna jubileuszowa dziesiąta edycja rusza w połowie lutego 2016 roku i zakończy się w styczniu 2017 roku.

Organizator: ABK Sport - agencja marketingu sportowego www.abksport.pl, Polish Golf
Partnerzy: Mamaison Hotel Le Regina, Bank BGŻ BNP Paribas, Remy Martin, Copernicus
Partnerzy medialni: nc+, The Warsaw Voice, Esquire, Świat Elit

TOP