Polish Golf english version
polishgolf.pl facebook polishgolf.pl linkedin
Aktualności Biznes Turnieje Ranking & Awards Partnerzy Media

Golf dla medyka

Przedstawiciele branży golfowej dla medyków.

W uznaniu poświęcenia i ciężkiej pracy środowiska medycznego w trakcie pandemii, właściciele pól golfowych planują po zakończeniu pandemii wiele atrakcji, między innymi bezpłatną grę na polu golfowym (dla osób posiadających kartę handicapową), piknik rodzinny z bezpłatnymi grupowymi lekcjami golfa w ramach dni „Przedsiębiorcy golfowi dla medyków”. Każdy współpracujący klub, w ramach swoich możliwości, opracuje program dnia, który będzie dostępny na stronach internetowych pól golfowych (lista pól golfowych w dolnej części informacji). Wstęp bezpłatny dla medyków i ich rodzin. Rejestracja i rezerwacja jest niezbędna, nie później niż 7 dni przed piknikiem. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 czerwca 2020 r. Bardzo nam zależy, aby nasz głos zaistniał w środowisku medycznym, zwłaszcza teraz, kiedy od połowy marca pola golfowe były zamknięte, a pozwolenie na otwarcie nastąpiło 4 maja, z dużymi restrykcjami. Nasza branża została wyłączona z życia publicznego jako jedna z pierwszych. Oczywiście nie dlatego, że stwarzamy większe zagrożenie niż tereny zielone, które zostały otwarte dla publiczności kilka tygodni temu.

Stało się tak dlatego, że określono nasz priorytet bardzo nisko. Niestety nie jesteśmy postrzegani jako miejsca, gdzie można w bezpieczny i świadomy sposób budować zdrowie i odporność, dbać o sprawność i zapobiegać kontuzjom. Cały czas, od lat 90., pokutuje przeświadczenie, że jesteśmy miejscami rozrywki, wyłącznie dla zamożnych i starszych osób, a jedynymi celami innymi niż towarzyskie, są te związane ze zdrowym stylem życia. Branży golfowej oraz właścicielom wiodących pól golfowych, przyświeca jasny cel zmiany wizerunkowej.

Chcemy powszechnie informować naszych obecnych i potencjalnych, przyszłych klientów, że każda złotówka zainwestowana w zdrowy ruch wróci do nas w postaci oszczędności w służbie zdrowia zarówno w skali budżetów domowych jak i makro.

Kraje skandynawskie wspomagają pola golfowe z budżetu centralnego, pozycjonują jako rekreacja dostępna dla wszystkich, zwłaszcza rodzin, nie obciążają wysokimi podatkami gruntowymi po to aby zwiększyć ich dostępność. Powstaje wiele programów na zasadzie partnerstwa prywatno-publicznego, które są skierowane do konkretnych grup społeczeństwa, dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Dlatego ponad dwukrotnie większy procent społeczeństwa jest tam regularnie bardziej aktywny fizycznie w porównaniu ze wskaźnikami z naszego kraju. Ma to oczywiście bezpośrednie przełożenie na zdrowie publiczne tych krajów. W trakcie pandemii w Szwecji pola golfowe są otwarte z niewielkimi ograniczeniami, można również organizować klubowe turnieje golfowe z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Obowiązuje zasada, osoby aktywne rzadziej chorują i są odporniejsze na zarażenia. Mamy w Polsce świetnie przygotowaną do pracy kadrę trenerów i instruktorów. Golf cieszy się dużym zainteresowaniem pośród dzieci i młodzieży, a wiele z nich wybiera studia za granicą otrzymując stypendia golfowe.

Pola golfowe są położone poza środowiskami miejskimi na obszarach 50 -100 hektarów ze znakomitą infrastrukturą, dzięki której, przy regularnym i mądrym korzystaniu jesteśmy w stanie ograniczyć negatywny wpływ wielu chorób cywilizacyjnych.

To tylko mały wycinek naszych możliwości, jakie stwarzamy dla zdrowia. Zachęcamy, aby skorzystać z tej profilaktyki, która dodatkowo, jeśli jest mądrze zaproponowana może stać się pięknym, dobrym nawykiem na całe lata.

Lista współpracujących pól golfowych:

Gradi Golf Club
Dane kontaktowe: Pałac Brzeźno Brzeżno 1, 55-110 Prusice k. Wrocławia
Tel. +48 713 125 977
Strona internetowa: www.palacbrzezno.pl/golf

Pole Golfowe Lisia Polana
Dane kontaktowe: Pomocnia 9, 05-180 Pomiechówek k. Warszawy
Tel. 22 794 32 05
Strona internetowa: www.lisiapolana.pl

Postołowo Golf Club
Dane kontaktowe: Postołowo, 83-042 Ełganowo k. Gdańska
Tel. 58-683-71-00, 600247248
Strona internetowa: http://postolowo.com/

Mazury Golf & Country Klub
Dane kontaktowe: ul. Golfowa 20A, Naterki, 10-036 Gietrzwałd k. Olsztyna
Tel. 895131540, 661296799
Strona internetowa: www.mazurygolf.pl

Amber Baltic Golf Club
Dane kontaktowe: ul. Bałtycka 13, 72-514 Kołczewo
Tel. 48514021218 lub +48913265110
Strona internetowa: abgc.pl

Binowo Park
Dane kontaktowe: Binowo 62, 74-106 Stare Czarnowo k. Szczecina
Tel. 91 404 15 33, +48 784 655 058
Strona internetowa: www.binowopark.pl

Modry Las Golf & Country Club
Dane kontaktowe: Raduń 73-200 Choszczno
Tel. +48 667 710 410
Strona internetowa: www.modrylas.pl

Royal Kraków Golf & Country Club
Dane kontaktowe: Ochmanów 124, 32-003 Podłęże
Tel. 12 281 91 70, 602 318 838

Partnerzy: ABK Grupa www.abkgrupa.pl, Portal www.polishgolf.pl, www.pgaawards.pl, www.sportujsie.abkgrupa.pl, Polski Klub Koloproktologii www.pkk.org.pl, Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Urologicznego www.ptumazowsze.org.pl, Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Urologocznego www.ptuwielkopolska.pl, Ambasada Włoska w Warszawie, JE Aldo Amati www.ambvarsavia.esteri.it/Ambasciata_Varsavia

Aktualne informacje na https://www.facebook.com/polishgolf/posts/3498187806882177.

TOP